Czy w polskich szkołach sprawdzą się się szafki na podręczniki?

szafki szkolne

Wyposażenie placówek oświatowych w meble metalowe to duża rewolucja polegająca nie tylko na dodatkowym wyposażeniu korytarzy szkolnych, nierzadko zbyt wąskich w regały metalowe i szafki, ale wiąże się to z całkowitą zmianą systemu i metod nauczania, ponieważ dzieci więcej czasu będą musiały spędzać w szkole, a zadania domowe przejdą do lamusa.

Od 2008 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiadało obowiązek wprowadzenia do szkół szafek szkolnych na przybory. Specjalne szafki szkolne miały się pojawić jako element wyposażenia szkół od września 2009, ale pomysłu nie udało się wprowadzić we wszystkich szkołach. Mogłoby to znacznie ułatwić codzienność uczniów oraz zadbać o ich zdrowie. Każdy przedmiot wymaga bowiem osobnej książki, zeszytu ćwiczeń, zeszytu do pisania, do tego dochodzi strój sportowy na lekcje wychowania fizycznego.

Szafy ubraniowe BHP są dostępne w większości firm, które produkują między innymi materiały do biur. Są zamykane na kluczyk, co jest niezwykle istotne. Szafki szkolne są dostępne w standardowej wysokości 180 cm, co budzi wątpliwości w funkcjonalności zwłaszcza w przypadku dzieci z klas początkowych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.